0 0
Klasyczna Margarita

Udostępnij przepis:

Albo po prostu skopiuj i udostępnij ten link:

Składniki

Dobierz porcje:
40 ml Tequila
20 ml Likier Cointreau
15 ml Sok z cytryny
Kostki lodu

Klasyczna Margarita

  • Porcje: 1
  • Prosty

Składniki

Czym jest drink Klasyczna Margarita?

Udostępnij

Dziś w Wasze ręce oddaję klasyczny przepis na drink Margarita, podaje się go w kieliszku koktajlowym z szeroką czarką, a dodatkowo rant kieliszka obtacza się w soku z cytryny a później w soli, tzw. crusta. Drink klasyczna Margarita jest bardzo prosty w przygotowaniu, poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, którą możesz także wydrukować.

Jest to drink pochodzący z Meksyku i jest wiele jego odmian jak np.:

Przygotowanie drinka

1
Zrobione

Namocz brzeg kieliszka koktajlowego limonką lub sokiem z cytryny i obsyp jego brzeg solą, aby zrobić to szybko, uszykuj dwa talerzyki, w jednym niech znajduje się sok z cytryny a w drugim sól. Wystarczy teraz, że odwrócisz kieliszek do góry dnem i zamoczysz go w soku z cytryny, a następnie postawisz w rozsypanej na drugim talerzu soli.

2
Zrobione

Teraz przyda Ci się shaker, wsyp do niego kostki lodu, wlej Tequilę, likier i sok z cytryny a teraz dokładnie wymieszaj.

3
Zrobione

Przygotowany drink przelej przez sitko do kieliszka koktajlowego, używając sitka, kostki lodu zostają w shakerze. Kieliszek udekoruj plasterkiem cytryny lub limonki, smaczego!

Wojciech Cyklop

Wojciech Cyklop

Urodziłem się 23 listopada 1990 roku w Rzeszowie, z którym to związałem swoją przyszłość. Beztroskie dzieciństwo spędziłem w czasach, kiedy priorytetem była świetna zabawa na podwórku, a nie przed komputerem. Wspólnie z moimi braćmi Wojtkiem i Piotrkiem, realizowaliśmy nasze dziecięce marzenia. Byliśmy zawodowymi piłkarzami, wędkarzami czy kolarzami. Dodajmy – nuda nigdy nie przekraczała progu naszego domu.

Następny
Margarita Mango
Następny
Margarita Mango

Napisz komentarz