0 0
Margarita bazyliowa + kiwi

Udostępnij przepis:

Albo po prostu skopiuj i udostępnij ten link:

Składniki

Dobierz porcje:
40 ml Tequila
10 ml Likier Cointreau
15 ml Sok z cytryny
2 sztuki Kiwi
kilka świeżych listków Bazylia
Kostki lodu

Margarita bazyliowa + kiwi

  • Porcje: 1
  • Prosty

Składniki

Czym jest drink Margarita bazyliowa + kiwi?

Udostępnij

Margarita bazyliowa nie jest bardzo znanym drinkiem, ale ci, którzy mieli już okazję jej spróbować, nie wyobrażają sobie życia bez niej. Oprócz bazyliowej Margarity do gustu przypadła mi Margarita truskawkowa i Margarita malinowa, te 3 drinki są według mnie najlepsze i wpasowują się w każdy charakter imprezy, czy to rodzinnej, czy z przyjaciółmi.

Przygotowanie Margarity nie jest skomplikowane, składniki drinka są bardzo łatwo dostępne i a przygotowanie bazyliowego drinka sprowadza się do połączenia zaledwie kilku składników.

A może zainteresuje Cię:

Poniżej znajdziesz przepis na Margaritę bazyliową:

Przygotowanie drinka

1
Zrobione

Pierwszym krokiem będzie przygotowanie krusty, a więc zwilżamy brzeg kieliszka w soku z cytryny bądź limonki i zanurzamy rant kieliszka w cukrze. Na moment przygotowania bazyliowej Margarity wkładamy kieliszek do lodówki, by się schłodził, lub wypełniamy go kostkami lodu, które usuniemy tuż przed wlaniem Margarity.

2
Zrobione

Przekrój oba kiwi na pół i za pomocą małej łyżeczki wyciągnij miąższ, miąższ umieść w blenderze, dodaj kilka listków bazylii i kilka kostek lody. Wszystko dokładnie zblenduj.

3
Zrobione

Do zmiksowanego musu dodaj tequilę, likier i sok z cytryny lub limonki. Całość dokładnie zblenduj i przelej do schłodzonego koktajlowego kieliszka. Na koniec bazyliową Margaritę należy przyozdobić plasterkiem limonki, cytryny albo kiwi.

Wojciech Cyklop

Wojciech Cyklop

Urodziłem się 23 listopada 1990 roku w Rzeszowie, z którym to związałem swoją przyszłość. Beztroskie dzieciństwo spędziłem w czasach, kiedy priorytetem była świetna zabawa na podwórku, a nie przed komputerem. Wspólnie z moimi braćmi Wojtkiem i Piotrkiem, realizowaliśmy nasze dziecięce marzenia. Byliśmy zawodowymi piłkarzami, wędkarzami czy kolarzami. Dodajmy – nuda nigdy nie przekraczała progu naszego domu.

margarita-pomaranczowa
Poprzedni
Margarita Pomarańczowa
margarita-cytrynowa-przepis-na-drink
Następny
Margarita cytrynowa
margarita-pomaranczowa
Poprzedni
Margarita Pomarańczowa
margarita-cytrynowa-przepis-na-drink
Następny
Margarita cytrynowa

Napisz komentarz