0 0
Margarita cytrynowa

Udostępnij przepis:

Albo po prostu skopiuj i udostępnij ten link:

Składniki

Dobierz porcje:
40 ml Tequila
20 ml Likier Cointreau
15 ml Sok z cytryny
5 Kostki lodu
Cukier

Margarita cytrynowa

  • Porcje: 1
  • Prosty

Składniki

Czym jest drink Margarita cytrynowa?

Udostępnij

Margarita Cytrynowa, to klasyczna i wszystkim znana wersja drinka z Margarity. Jest to niezmiernie orzeźwiający koktajl, pachnący cytrusowym aromatem i dający często niespodziewanego kopa. Cytrynowa Margarita szczególnie ciekawie prezentuje się z wyciętym ze skórki cytryny loczkiem zawiniętym na brzegu kieliszka.

Jeśli interesują Cię inne wersje Margarity, to zapoznaj się proszę z poniższymi przepisami:

Poniżej znajdziesz przepis na Margaritę cytrynową:

Przygotowanie drinka

1
Zrobione

Przygotowanie Cytrynowej Margarity jest banalnie proste, jeśli zamierzasz przygotować więcej drinków, to najlepiej zrobić to w ten sposób:

2
Zrobione

Umyj cytrynę, obierz ze skórki, pokrój w małe plasterki i pozbądź się pestek. Następnie w większym naczyniu umieść w odpowiednich dawkach tequilę, likier Cointreau i plasterki cytryny oraz cukier.

3
Zrobione

Wszystko dokładnie zblenduj, aby powstała jednolita masa. Teraz czas na zblendowanie kostek lodu, które następnie należy wymieszać z przygotowanym drinkiem. Margarita gotowa już jest do rozlania do kieliszków. Warto przed rozlaniem drinka, namoczyć brzegi kieliszków cytryną, a następnie zamoczyć brzegi w cukrze lub soli - jak kto woli, powstanie wtedy tzw. crusta.

Wojciech Cyklop

Wojciech Cyklop

Urodziłem się 23 listopada 1990 roku w Rzeszowie, z którym to związałem swoją przyszłość. Beztroskie dzieciństwo spędziłem w czasach, kiedy priorytetem była świetna zabawa na podwórku, a nie przed komputerem. Wspólnie z moimi braćmi Wojtkiem i Piotrkiem, realizowaliśmy nasze dziecięce marzenia. Byliśmy zawodowymi piłkarzami, wędkarzami czy kolarzami. Dodajmy – nuda nigdy nie przekraczała progu naszego domu.

margarita-bazylia-kiwi
Poprzedni
Margarita bazyliowa + kiwi
drink-z-puree-mango-collins-przepis
Następny
Drink z puree z mango (Mango Collins)
margarita-bazylia-kiwi
Poprzedni
Margarita bazyliowa + kiwi
drink-z-puree-mango-collins-przepis
Następny
Drink z puree z mango (Mango Collins)

Napisz komentarz