0 0
Margarita Truskawkowa

Udostępnij przepis:

Albo po prostu skopiuj i udostępnij ten link:

Składniki

Dobierz porcje:
40 ml Tequila
20 ml Likier Triple sec
40 ml Sok z cytryny
6 sztuk Truskawki
Kostki lodu

Margarita Truskawkowa

  • Porcje: 1
  • Prosty

Składniki

Czym jest drink Margarita Truskawkowa?

Udostępnij

Margarita truskawkowa to bardzo prosty w przygotowaniu meksykański koktajl. Margarita w smaku jest bardzo aromatyczna za sprawą świeżych truskawek oraz orzeźwiająca przez świeży sok z wyciśniętej cytryny lub limonki.

Jest to idealny koktajl na lato, gdzie świeże zblendowane truskawki z dodatkiem alkoholu będą świetnie współgrały, łaskocząc Twoje podniebienie. Truskawkowa Margarita nadaje się na różne imprezy rodzinne i te w gronie przyjaciół, ale także na gorące upalne dni.

Jeśli stawiasz na jakość, to do przygotowania truskawkowej Margerity będziesz potrzebować świeżych słodkich truskawek, ewentualnie użyj truskawek mrożonych. Poniżej znajduje się przepis na truskawkową Margeritę:

A może zainteresuje Cię:

Przygotowanie drinka

1
Zrobione

Najpierw przygotuj krustę. Zwilż brzeg kieliszka do koktajli sokiem z cytryny lub limonką, następnie zanurz jego brzeg w cukrze pudrze lub w zwykłym cukrze. Krusta gotowa!

2
Zrobione

Umieść świeże lub mrożone truskawki w blenderze, dodaj kilka kostek lodu, możesz też dodać trochę cukru, wszystko dokładnie zmiksuj, aby powstał truskawkowy mus. Ja do przygotowania Margerity polecam użyć świeżych słodkich truskawek.

3
Zrobione

Ostatni krok to dobre wymieszanie likieru, tequili i soku z cytryny lub limonki. Wlej do shakera wszystkie 3 składniki, dodaj również mus truskawkowy. Jeśli Margarita ma być mocna, musu dodaj mniej, jeśli ma być słabsza, musu dodaj więcej. Całość przelej do kieliszka do koktajli i przyozdób przeciętą na pół soczystą czerwoną truskawką. Smacznego!

4
Zrobione

Jeśli czas Cię nagli i szybko chcesz przygotować truskawkową Margaritę, to wszystkie wymienione składniki wrzuć do blendera i dobrze zmiksuj. Koktajl następnie rozlej po kieliszkach.

Wojciech Cyklop

Wojciech Cyklop

Urodziłem się 23 listopada 1990 roku w Rzeszowie, z którym to związałem swoją przyszłość. Beztroskie dzieciństwo spędziłem w czasach, kiedy priorytetem była świetna zabawa na podwórku, a nie przed komputerem. Wspólnie z moimi braćmi Wojtkiem i Piotrkiem, realizowaliśmy nasze dziecięce marzenia. Byliśmy zawodowymi piłkarzami, wędkarzami czy kolarzami. Dodajmy – nuda nigdy nie przekraczała progu naszego domu.

margarita-malinowa-przepis
Poprzedni
Margarita Malinowa
margarita-pomaranczowa
Następny
Margarita Pomarańczowa
margarita-malinowa-przepis
Poprzedni
Margarita Malinowa
margarita-pomaranczowa
Następny
Margarita Pomarańczowa

Napisz komentarz