0 0
Whisky Sour

Udostępnij przepis:

Albo po prostu skopiuj i udostępnij ten link:

Składniki

Dobierz porcje:
60 ml Whisky
30 ml Sok z cytryny
15 ml Słodki syrop
Kostki lodu
Ozdoba

Whisky Sour

  • Porcje: 1
  • Prosty

Składniki

Czym jest drink Whisky Sour?

Udostępnij

Whisky Sour to koktajl, który bazuje na idealnie wyważonym balansie słodko-kwaśnym. Słodycz będzie pochodzić z zastosowanego syropu cukrowego, natomiast za kwaśność odpowie sok z limonki, sok cytrynowy, albo mieszanka ich obu.

Przepis na Whisky Sour, który za chwilę poznasz, może też posłużyć za bazę do dowolnej modyfikacji, a więc zamiast syropu cukrowego, możesz dodać do drinka dowolny smakowy syrop, likier cointreau, syrop klonowy, syrop lawendowy, puree owocowe i co tylko przyjdzie Ci na myśl…

Mój ulubiony przepis na Whisky Sour, to kombinacja whisky, soku z cytryny i marmolady pomarańczowej. Do drinka można dodać jeszcze goździki, cynamon albo trochę kardamonu. Możliwości jest naprawdę wiele…

Przejdźmy jednak do konkretów, zobacz jak przygotować drink Whiskey Sour:

Przygotowanie drinka

1
Zrobione

Przepis na Whisky Sour jest banalnie prosty, bo ogranicza się do połączenia w odpowiedniej kolejności kilku prostych składników i dobrego wymieszania ich w shakerze.

2
Zrobione

Weź do ręki shaker, wrzuć 2-3 kostki lodu i wlej whisky (ja używam Jack Daniel’s), kolejno dodaj też sok z cytryny oraz dowolny syrop cukrowy. Zamykamy shaker mniejszym shakerem i dokładnie potrząsamy.

3
Zrobione

Przygotuj niską szklankę, wrzuć na spód trochę lodu, wlej świeżo przygotowany whisky sour, ozdób i natychmiast podaj.

4
Zrobione

Według mnie, jeśli miałbym wybierać, który drink z wisky jest najlepszy, to od razu postawiłbym na Whisky Sour, bo jest to absolutnie (według mojej i innych opinii) najlepszy drink z whisky!

Wojciech Cyklop

Wojciech Cyklop

Urodziłem się 23 listopada 1990 roku w Rzeszowie, z którym to związałem swoją przyszłość. Beztroskie dzieciństwo spędziłem w czasach, kiedy priorytetem była świetna zabawa na podwórku, a nie przed komputerem. Wspólnie z moimi braćmi Wojtkiem i Piotrkiem, realizowaliśmy nasze dziecięce marzenia. Byliśmy zawodowymi piłkarzami, wędkarzami czy kolarzami. Dodajmy – nuda nigdy nie przekraczała progu naszego domu.

drink-z-puree-mango-collins-przepis
Poprzedni
Drink z puree z mango (Mango Collins)
drink-z-puree-mango-collins-przepis
Poprzedni
Drink z puree z mango (Mango Collins)

Napisz komentarz